Италијанските пожарникари гасејќи пожар во угостителски објект во близината на Кротоне, пронашле мртов маж кој што подоцна било утврдено дека е 49-годишен македонски државјанин, објави порталот „Зум 24“.

Според неофицијалните информации, најверојатно македонскиот државјанин бил вработен како чувар во ресторанот. На лице место пристигнале и полицијата, а екипата од брза помош можела само да констатира смрт на 49-годишното лице, кој бил познат под името Антонио.

Полицијата испитува како настанал пожарот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.