А.К.(46) од Македонија е уапсен во Бар, Црна Гора под сомнение дека украл пари од маркет во населбата Добра вода, соопшти тамошната Полициската управа.

„Од слобода е лишен А.К.(46) од Република Македонија, кој, како што се сомнева, на 19 септември околу 15,00 часот влегол во внатрешноста на еден маркет во населбата Добра вода во Бар при што украл одредена сума пари од касата“, се наведува во соопштението на полицијата.

Од таму додаваат дека А.К. уапсен по наредба на обвинител.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.