Македонски туристи пред два дена биле ограбени на паркингот на ИКЕА во Солун, каде застанале да пазарат враќајќи се од одмор.

Никола Горгиевски, кој е една од жртвите на разбојниците во Грција, за „Плусинфо“’ го раскажа непријатното искуство.

Го отворивме багажникот на автомобилот и беше празен, а имавме три куфери, лап топ и многу други вредни работи. Јасно е дека по овој шок отидовме директно да разговараме со обезбедувањето на ИКЕА и ова беше само почеток на нашата драма! Да се ​​посети продавница ИКЕА и да се ограбува во текот на денот на нивниот паркинг е незамисливо и нешто што никогаш не мислев дека би можело да се случи – вели Горгиевски.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.