На социјалните мрежи не запираат постовите на Маја Трпковска, мајката на убиеното момче Пино. Taa објави порака во која тврди дека Ангела го намамила Пино, кобната вечер кога нејзиниот син беше убиен. Дваесет и шестгодишниот Пино Секондо ќе биде погребан во Италија, соопшти неговата мајка која со години живее и работи во Италија.

Eeeee Ангела… што направи кучко една!!! 2 семејства да патиме. МОЕТО Семејство и Семејството на Али Фуркан! 2 деца невини уништи Курво една! Мислеше дека лесно ке сокриеш ама ГОСПОД крв не крие.
Али Фуркан врати се ДЕТЕ каде и да се криеш неможе цел живот да се криеш. Врати се за да докажеме дека и тебе ороспиава те има наседнато. Дојди, пријави се како сведок и иако си замешан образот на твојата фамилиа да остане чист.
Ангела Ѓорѓиевска ОРОСПИО, збирам докази… погледни кучко една!!!

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.