Маја Трпковска, мајка на убиениот Пинета Секондо на својот Фејсбук профил за прв пат објави порака помеѓу убиениот син и осомничената за убиство Ангела Горѓиевска, која моментално се наоѓа во притвор.

“Verba volant, scripta manent”
“le parole volano, gli scritti rimangono”.
Ангела Ѓорѓиевска ке лежиш во ЗАТВОР доживотно!!! Ти ветувам!!! #PRAVDAZAPINO Maja Trpkovska majkata na Pino.

Pred nekoj den go sonuvam Pino i mi veli: Mamo kozkite se redat edna po edna! Ke gi sredime! SRCE na Mama on me vodi do dokazite! Gospod krv ne krie. Koga togas ke ima #PRAVDAZAPINO.

Вчера на социјалните мрежи мајката на убиеното момче Пино, Маја Трпковска, за прв пат објави телефонска порака помеѓу убиениот син и осомничената Ангела Ѓорѓиевска. Таа напиша дека Ангела ќе лежи доживотно во затвор и тоа и го ветува.

Маја пред неколку недели го објави името на осомничениот за убиството, Али Фуркан, кој е во бегство.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.