Жителка на Куманово пријавила во полиција дека нејзината малолетна ќерка била нападната од сограѓанин.

Вчера попладне во полициска станица Куманово, 41-годишната кумановка пријавила дека С.М. од Куманово ја бакнувал и допирал по телото нејзината малолетна ќерка. Се преземаат мерки за расчистување на случајот, информираат од СВР Куманово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.