Мајка од Кочани ѝ ја украла „маздата“ на ќерка си за да му ја подари на љубовникот. Најпрвин мајката ги украла клучевите, а потоа кај нотар го фалсификувала потписот на ќерка си и ја префрлила колата на име на љубовникот.

Откако оштетената сфатила што се случило, пријавила во полиција која го документира случајот.

Извор: Прес Центар.мк

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.