Вчера околу 16 часот во СВР-Битола, С.А. (49) од Битола пријавила дека од дома се оддалечила нејзината ќерка А. М. (14).

Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.