Полицијата пронајде кокаин во куќа во Тетово и ги лиши од слобода 39-годишната Н.И. и нејзините две ќерки.

– Вчера околу 18.30 часот, полициски службеници на СВР Тетово ја лишиле од слобода Н.И. (39) и нејзините две ќерки, затоа што при извршен претрес во нивниот дом во Тетово, пронајден е кокаин, информира Министерството за внатрешни работи.

Од МВР наведуваат дека се преземат мерки за расчистување и документирање на случајот и ќе следува поднесок.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.