Бебе и жена се повредени вечерва во тешка сообраќајна несреќа на патниот правец Ресен-Охрид кај местото викано Претнов Моста, дознава ТВ21.

Сподер информациите на телевизијата, бебето старо една и пол година се здобило со скршеница и заедно со жената со возило на Брзата помош се префрлени во болница.

На лице место се уште трае увидот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.