Вчера во полициската станица во Охрид телефонски било дојавено дека 39-годишната С.В. од Охрид, во својот дом на улицата „Питу Гули“, без никаква грижа, храна и надзор, го оставила својот 11-годишен неподвижен син.

Како што велат оттаму, Центарот за социјални грижи и Црвениот крст од Охрид веќе преземаат мерки за пронаоѓање на згрижувачко семејство, а на детето му е дадена соодветна помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.