На крајот на минатата недела, МВР во дневниот билтен информираше дека три автомобили марка „Мерцедес“, „БМВ“ и „порше“ биле украдени од автосалон во Скопје.  Возилата биле пронајдени во Гостивар, пренесува порталот Гостиварпресс.

Според првичните сознанија, возилата биле пронајдени на различни локации во Гостивар, а едното од нив, „мерцедесот“, бил паркиран во близина на автобуската станица.

За сега нема информации за сторителите на кражбата. Се очекува МВР да соопшти повеќе информации во врска со случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.