Предупредување е постирано на Фејсбук групата Ѕид на сообраќајниот срам, каде се наведува дека возачите треба да внимаваат.

Имено, на автопатот Миладиновци – Штип, некои возат во спротивен правец, во брзата лента.

Има ли сигнализација и табли на автопатот?

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.