Вчера во 22:30 часот во СВР Тетово, 22-годишна жителка на Тетово пријавила дека на 20 август 2021 околу 23 часот на ул.„Видое Смилевски Бато“, М.А.(32) од Тетово, со кого порано била во љубовна врска, физички ја нападнал и ја однел во неговата куќа, од каде подоцна успеала да замине.

Од МВР велат дека се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.