Вчера попладне, В.В. (39) од Скопје пријавила дека околу 14 часот во с. Долно Лисиче, скопско, во двор забележала залутано зрно од оружје.

Извршен бил увид на местото.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.