Меѓусебна расправија прераснала во физичка пресметка. Партиска нетрпеливост заоснована за партиски вработувања е причината поради која дошло до бокс меч помеѓу претседателот на на СДСМ во Кисела Вода и партиски активист на СДСМ, пренесе Инфомакс.

Нашите информации велат дека претседател на ОО Кисела Вода СДСМ и партискиот активист, но и функционер на СДСМ пред кафе барот Сториа во населба Драчево се пресмефале физички со боксови по што биле разделени од членови на СДСМ и заминале со возила во не познат правец. Случката се случило околу 13 часот, повеќе информации во текот на денот, објави порталот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.