Вработениот кој денеска беше претепат во Клиничката болница во Тетово е кожен лекар, по националност албанец, кој бил нападнат од поранешен затвореник од селото Голема Речица, дознава „Република“ од неофицијални извори.

Според нашите првични сознанија, лекарот има скршеници на главата и во моментов е во ургентниот центар во Скопјe каде му се пружа помош.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.