Вчера во ОВР Кавадарци, лекар од Итна медицинска помош од Кавадарци пријавил дека околу 11 часот, додека бил на работа заедно со неговиот медицински тим и вршеле интервенција на улица „Браќа Џунови“, бил физички нападнат од Џ.Д.(31). За ова попладнево информираше Верољуб Додевски, портпарол на СВР Велес.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.