На 14.11.2020 во 04.20 часот во Куманово полициски службеници од СВР Kуманово го приведоа Н.Ј. (36) од Куманово, кој се барал со потерница од Основен суд Куманово за издржување казна затвор во траење од една година за извршено кривично дело по чл.236 ст.1,2 од КЗ на РСМ. Лицето е спроведено во КПУ Затвор Куманово.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.