Четириесет и три годишен кумановец бил тешко повреден додека ги извршувал своите работни задачи.

На 14.10.2020 во 11.00 часот во СВР Куманово било пријавено дека во с.Черкези, кумановско, А.А.(43) од Куманово, додека вршел градежни работи на објект од училиште се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Ургентен центар Куманово, информираат од Министерството за внатрешни работи.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.