СВР Куманово поднесе кривична пријава против Т.М.(19) од Куманово за неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори.

На 6 јуни 2019 година во Куманово, врз основа на судска наредба, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории кај Т.М., при што пронашле и одзеле марихуана и амфетамини.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.