Вчера претпладне во Полициското одделение Групчин било пријавено дека настанал пожар во куќа во сопственост на К.К.( 23) од с. Г.Лешница, тетовско.

Во пожарот куќата целосно изгорела. Пожарот бил изгаснат од екипа на Територијалната противпожарна единица Тетово.

Извршен бил увид на местото на настанот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.