Вчера околу 11 часот во Полициската станица Кичево, Е.Ј. (36) од Кичево пријавила дека на улица „Маршал Тито“ во Кичево нејзиниот 11-годишен син бил каснат од куче скитник во пределот на двете подлактици.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.