Граѓанин на социјалните мрежи објави видеа, за кои вели дека се снимено во Куманово, а на кои се гледа како едно момче крвнички тепа девојка среде бел ден, без некој да реагира.

Физички напад врз девојка во центарот на Куманово среде бел ден. Ова не смее да помине вака… А, вие што снимате и ништо не превземате сте тешки шупаци… – пишува граѓанинот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.