Денеска во полицијата од Гостивар од страна на дежурен лекар била известена дека во Ургентниот центар во градот со повреди од остар предмет бил донесен Ш.Ј. (42).

Во започнатата истрага е утврдено дека тој бил повреден од страна на Р.Н. во угостителски објект во село Неготино. Р.Н. била приведена и задржана во полициска станица, а по целосно документирање на случајот против неа ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.