Синоќа било пријавено дека околу 22 часот во затвореното одделение на КПУ „Идризово“ бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна пресметка помеѓу Ш.И. (28) од Скопје и П.С. (28) од Струга, при што П.С. со остар предмет го повредил Ш.И., во пределот на десната надколеница и десното рамо.

Тој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде му биле констатирани телесни повреди, а потоа бил вратен во КПУ Идризово.

Се работи на расчистување на случајот.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.