Триесет и шестгодишната скопјанла Ј.Ј. вчера околу 17.35 часот во СВР Скопје пријавила дека во нејзиниот дом на улица „Тодор Чангов“ насилно влегол нејзиниот сопруг С.Ј.(38) од Скопје, со кој е во бракоразводна парница и оштетил разни предмети.

С.Ј. бил приведен во Полициската станица Аеродром, каде, при вршење на службен разговор, физички нападнал полициски службеник.

По документирање на случајот против С.Ј. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.