СВР Тетово поднесен кривична пријава против М.М. (18) и Б.Ѓ. (17), двајцата од Тетово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство’’.

На 07.04.2019 година во дискотека во Тетово, пријавените физички го нападнале прво Ј.И. (23), а потоа и Ѓ.Ј. (23) кој се обидувал да ги спречи пријавените во физичкиот напад.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.