Надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево поднесе кривична пријава против А.Л. (21) и К.Л. (24), двајцата од Кичево, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „насилство“.

На 08.05.2019 во Медицински центар Кичево, пријавенитефизички го нападнале А.С. (35) и му нанеле телесни повреди.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.