Единицата за внатрешни работи Гази Баба при СВР Скопје поднесе кривична пријава
против М.О.(71) од Скопје и Н.Б.(51) од Германија, поради постоење основи на сомнение
за сторено кривично дело „непостапување според здравствени прописи за време на
епидемија“, информира МВР.

На 08.08.2020 пријавените организирале семејна прослава во угостителски објект, во
сопственост на првопријавениот, кој подолго време не работел.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.