СВР Тетово поднесе кривична пријава против А.А. (60) од село Доброште поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „спречување службено лице во вршење службено дејство’’.

На 26.02.2019 година, во атар на село Доброште, пријавениот со своето возило удрил двајца полициски службеници кои се обиделе да извршат преглед на возилото.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.