Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против Е.Ќ. (26) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 18.12.2017 година, полициски службеници извршиле претрес во домот на пријавениот на улица „Страшо Пинџур“ во Виница и притоа пронашле и одзеле амфетамини и марихуана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.