Секторот за внатрешни работи Тетово поднесе кривична пријава против М.М. (36) од Тетово поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “фалсификување пари“.

На 02 и 07 септември годинава во Тетово, во два маркети, пријавениот, како одговорно лице во наведените маркети, во два наврати, од непознати лица, при купување на производи, примил две фалсификувани банкноти од 50 евра, за кои и покрај тоа што знаел дека се фалсификувани, не го пријавил како кривичното дело во надлежен орган.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.