СВР Струмица поднесе кривична пријава против Х.А. (48) од село Банско, струмичко, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурсори“.

На 18.01.2019 во село Банско, полициски службеници извршиле претрес во дом и други простории на пријавениот, при што пронашле и одзеле марихуана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.