СВР Охрид поднесе кривична пријава против Љ.О. (46) од село Белчишта, охридско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,напад на службено лице при вршење работи на безбедноста“.

На 28.05.2019 на ул.„ Туристичка” во Охрид, пријавениот физички нападнал полициски службеник при извршување службени дејствија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.