22-годишниот Л.Г. од Косово заработи кривична пријава поради поседување марихуана во автомобилот со кој управува.

ОВР Кичево поднесе кривична пријава против Л.Г.(22) од Косово, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело затоа што при контрола на патничко возило „мерцедес“, со швајцарски регистарски ознаки, извршена на 02.04.2021 во 18.00 часот на магистралниот пат Кичево – Охрид, полициски службеници од ОВР Кичево кај пријавениот пронашле две кеси со марихуана – стои во билтенот на МВР

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.