Полициската станица Кичево поднесе кривична пријава против Ш.И. (30) од кичевското село Туин поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „пустошење на шума“.

Тој во периодот од август до октомври 2018 година, кај месноста „Башоски ливади“, извршил бесправна сеча на 400 дабови стебла односно на 184 метри просторни огревно дрво, сопственост на И.М., М.М, Ќ.М, и Џ.М., сите од истото село.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.