Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против С.Р. (22) и Д.П. (30), двајцата од Прилеп, за сторено кривично дело „насилство”.

На 24-ти минатиот месец во 02.30 часот во Прилеп на булевар „Гоце Делчев“, по претходна вербална расправија во врска со случена сообраќајна незгода, пријавените физички го нападнале В.Т..Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.