СВР Куманово поднесе кривична пријава против И.Е. (51) од село Арачиново, скопско, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”.

На 03.03 годинава околу 16 часот во атар на село Никуштак, кумановско, пријавениот, од пиштол кој го поседувал со соодветна дозвола, испукал куршум, при што се здобил со телесна повреда во пределот на раката.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.