Надворешната канцеларија за криминалистички работи Прилеп поднесе кривична пријава против Х.Р.(23) од Прилеп, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

На 4 февруари 2019 година при извршен преглед на лица и возила од страна на полициски службеници, кај пријавениот била пронајдена и одземена марихуана.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.