СВР Скопје поднесе кривична пријава против Д.П.(21) од Скопје, затоа што според пријавеното, на 24 февруари околу 11.45 часот во с.Кучевиште допирал по телото една малолетничка, а потоа на место викано „Бел пат“ во с. Кучевиште, скопско, допирал по телото друга малолетничка, соопшти денеска МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.