Полицијата од Гевгелија поднесе кривична пријава против А.В. (23) од Гевгелија поради постоење основи на сомневање за сторено кривично дело „силување”.

Судијата на претходна постапка при Основниот суд Гевгелија одреди мерка притвор во траење од 30 дена и тој бил спроведен во затворот во Гевгелија.

Пријавениот на 23 февруари околу 13 часот во Гевгелија со употреба на сила извршил обљуба врз малолетно девојче од Гевгелија.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.