Кривична пријава доби 18-годишен тетовец поради кражби извршени во верски објекти во неколку села.

„СВР Тетово поднесе кривична пријава против З.А.(18) од село Озормиште поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „тешка кражба“. Во периодот од 29.05.2019 до 21.06.2019 во селата Радиовце, Волковија и Јанчиште од верски објекти пријавениот одземал пари“, велат од МВР.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.