Кривичен суд за ТВ21 демантира дека за дадилката која го тепаше детето е изречена било каква мерка бидејќи таа воопшто не била процесуирана кај нив.

Јавноста е згрозена откако се појави видео снимка на која се гледа како жена, која е ангажирана да чува деца како бејбиситерка, тепа мало дете. Настанот се случил денеска во игротека во кафе барот „Дежа ву“.

Дадилката беше приведена попладнево ПС Аеродром.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.