Граѓанинот Кристијан Јандриоски преку статус на Фејсбук денеска напиша дека време е да ја плати цената за непокорот.

Тој својот патриотизам ќе го плати со казна затвор која му ја изрече судот во владеењето на оваа според многумина ненародна власт.

Време е да ја платам цената за непокорот.
Ебати животот ако не си спремен да умреш за неа.
#НикогашСеверна 🔴⚫ – стои во неговиот пост на Фејсбук.

Време е да ја платам цената за непокорот.Ебати животот ако не си спремен да умреш за неа.#НикогашСеверна 🔴⚫

Gepostet von Kristian Jandrioski am Donnerstag, 27. August 2020

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.