Денеска во 03.53 часот во СВР Штип било пријавено дека околу 03.00 часот непознати сторители со употреба на сила влегле во продажен објект на ул.,,Славчо Стојменов“ во Кочани, сопственост на Д.И.(64) од Кочани, при што физички го нападнале Д.И. и одзеле пари. Увид на местото извршила увидна екипа на Одделението за внатрешни работи Кочани. Се работи на расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.