Вчера попладне било пријавено дека неколку лица на булевар „Гоце Делчев“, извршиле разбојништво со употреба на сила над малолетник и му одзеле 150 денари.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.