Ноќеска околу 01 часот било пријавено дека во објект на кланица, лоциран на стариот пат на излезот од Велес кон Градско, четири лица насилно го отвориле прозорецот и одзеле два метални сефа.

Лицата биле забележани од чуварот И.Т. (48) од Велес, но физички го нападнале и избегале. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.