На социјалните мрежи кружи објава со фотографии и видео на кои се гледа како млад дечко врши кражба на велосипед. Се замолуваат граѓаните, доколку го препознаат лицето да пријават во полиција.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.