Ноќеска околу 02 часот, М.А. (36) од Скопје пријавил дека во периодот од саботата до вчера, на булевар “Илинден“ од страна на непознат сторител му било одземено возило “Тојота јарис“.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.